Početna stranaValjevske vestiPozitivaMladiKulturaSportBlogFoto danaNa kafici saOglasiAdresarKontakt
Pratite nas preko Facebook-a  Pratite nas na Twitteru  Rss
Divcibare Ski Resorr
SRBIJANKA SLAVILA U KOMŠIJSKOM DERBIJU
ponedeljak, 06 novembar 2017 20:41
fotoU četvrtom kolu Prve B lige Srbijanaka je u uzbudljvom meču u prepunoj hali Student savladala Spartak iz Ljiga rezultatom 3-1 (25-22)(17-25)(25-15)(25-18). Na startu prvog seta domaće su povele sa 6-3 ali su gošće preokrenule i na tehničkom tajm autu bilo je 10-12. Valjevke su uspele da se vrate u igru i povedu 18-16 ali je onda usledila rezultatska klackalica. Spartak je poveo sa 19-18, Srbijanka uzvratila 23-22 i iskoristila dva naredna napada za 25-22 i 1-0 u setovima. Drugi set bolje počinju Ljižanke, stižu do 0-3 ali devojke Srbijanke prave preokret za 10-7 a ubrzo i 12-7. Posle tajm auta usledila je serija dobrih servisa Spartaka i loš prijem igračica Srbijanke pa su gošće izjednačile na 12-12 a ubrzo i povele sa 17-19 Serija je trajala do samog kraja seta koji je rešen rezultatom 17-25 za Spartak. Ni početak trećeg seta nije obećavao. Ljižanke su povele sa 3-6 i 5-9 pa je trener ivović izmenio tehničara umesto Ristivojević zaigrala je Marija Nenadović što je i urodilo plodom pa su Valjevke strahovitom serijon odjurile na nedostižnih 18-12. Sve do kraja seta bila je rutina 21-14 i 25-15 za vodstvo od 2-1. Kako su završile treći tako su igračice Srbijanke nastavile i u četvrtom. Početna prednost od 5-1 narasla je do 12-7. Gošće su uspela da smanje na 13-11,ali tu je bio i njihov kraj.Sjajni napadi su Srbijanku odveli na 20-14 ,22--16 i 25-18 za zasluženo slavlje domaćih igračica i mnogobrojnih navijača. Nezaustavljiva na ovom susretu bila je Nikolina Tomić sa 22 poena.Pratila ju je izuzetno raspoloženi srednji bloker Ranitović koja je skupila 15 poena. Pandeva je brojala do 14, a mlada Ljižanka u sastavu Valjevki Anastasija Maksimović osvojila je 13 poena, Ristivojević , a Sladja Pantelić iako povređena dala je sve od sebe i izdržala ceo meć osvojivši 3 poena. Ivana Jerinić 1 i nravno maestralni libero Ivana Bojičić za koju nije postojala lopta do koje se nestiže. U sastavu su bile još i Matković, Srećković, Doksas.

Email Drucken Favoriten Twitter Facebook Stumbleupon Digg Technorati blogger google YahooWebSzenario