Ski Resort
Divcibare Ski Resort
Divcibare Ski Resort
Početna stranaValjevske vestiPozitivaMladiKulturaSportBlogFoto danaNa kafici saOglasiAdresarKontakt
Pratite nas preko Facebook-a  Pratite nas na Twitteru  Rss
Divcibare Ski Resort
Divcibare Ski Resorr
KONAČNI REZULTATII 51. SMOTRE RECITATORA SRBIJE ,,PESNIČE NARODA MOG''
sreda, 22 maj 2019 14:32
Smotra recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog'' kontinuirano traje već 51 godinu. Ova manifestacija jedinstvena je u našoj zemlji, pa je njen značaj utoliko veći. Tehnološki razvoj gotovo potpuno je pobedio pisanu reč, a naročito poeziju i njeno umetničko kazivanje. Ipak, činjenica da preko 22.000 dece prođe kroz sve nivoe takmičenja u toku samo jedne godine i da recitovanje opstaje i traje već punih pet decenija, govori da je naša zajednička dužnost da prepoznamo značaj ove manifestacije, sačuvamo je i neprestano unapređujemo.
 
Visokim kriterijumima i kompetentnom Ocenjivačkom komisijom, na najbolji način promoviše se umetničko stvaralaštvo dece i mladih, afirmišu pozitivne kulturne i umetničke vrednosti kroz književne sadržaje, neguje se jezik, razvija ljubav prema poeziji, stiču nova znanja i veštine umetničkog govora i interpretacije, podstiče na stvaralačko mišljenje i formiranje pozitivnog stava prema deci i mladima koji ostvaruju zapažene rezultate, utiče na kreiranje kulturnih navika i podstiču kreativni potencijali  dece i mladih.

Od prve Smotre, održane 1968. godine, u tadašnjoj Jugoslaviji, do danas, prošli su milioni dece i mladih kroz sve nivoe takmičenja. Mnogi od njih danas su istaknuti glumci, reditelji, pesnici, pisci, dramaturzi, profesori. Vrlo često su učešća na Smotri i zapaženi rezultati koje su ostvarivali, uticali i na njihovo životno opredeljenje.

Domaćinu Smotre i Gradu Valjevu, izuzetna je čast da doprinosi očuvanju našeg jezika i promoviše poeziju kroz pisanu i kazanu reč.


ORGANIZATORI SMOTRE


SAVEZ AMATERA SRBIJE

CENTAR ZA KULTURU VALjEVO

 

 SAVET 51. SMOTRE


STOJAN BOŠKOV

ZORA BOJIČIĆ

MIROSLAV TRIFUNOVIĆ

NEMANjA RASULIĆ

VESELjKO BELUŠEVIĆ

 

 OCENjIVAČKA KOMISIJA SMOTRE

Dr RADOVAN KNEŽEVIĆ,  glumac i profesor dikcije, predsednik

Mr ANDRIJANA VIDENOVIĆ, glumica i profesorka dikcije

VLADIMIR LALE ANDRIĆ, reditelj, pisac, dramaturg

VICO DARDIĆ, dramski umetnik

MILORAD DAMJANOVIĆ, glumac


Zahvaljujemo svim takmičarima, njihovim roditeljima, mentorima i svim gostima koji su bili deo ove značajne manifestacije

i čestitamo pobednicima!!!


CENTAR ZA KULTURU VALjEVO


MLAĐI UZRAST

Komisija je pratila kazivanje recitatora i nakon užeg izbora od 6 finalista u kategoriji MLAĐEG UZRASTA, koji su ponovo govorili svoje pesme, donela sledeću:

ODLUKU:


1.    MESTO     FILIPOVIĆ Kalina
OŠ ,,Andra Savčić'' Valjevo
Andrija Milošević: Mačak i skakutavo jaje
Pedagog: Slavica Đurđević    Bodova 49
2.    MESTO
                              BOŽIĆ Noemi
OŠ ,,Sečenji Ištvan'' Subotica
Šandor Kanjadi: Koza
Pedagog: Kobrehel Lenke    Bodova 47
3.    MESTO
                          STOJKOVIĆ Nikola
OŠ ,,Josif Kostić'' Leskovac
Andrija Milošević: Luda baba, vampir Boža i klinja
Pedagog: Dragica Antanasijević    Bodova 47

FINALISTI:

MASAL Nina
OŠ ,,1300 kaplara'' Beograd
Biljana Stanojević: Bes u meni
Pedagog: Tatjana Kovijanić    Bodova 44
DRAŠKOVIĆ Ostoja
OŠ ,,Sveti Sava'' Beograd
Miroslav Antić: Kad sam ja bio veliki
Pedagog: Snežana Đuričković    Bodova 43
JOVANOVIĆ Nevena
OŠ ,,Desanka Maksimović'' Kosovska Kamenica
Andrija Milošević: Mačak i skakutavo jaje
Pedagog: Milorad Gigić    Bodova 43


SREDNJI UZRAST

Komisija je pratila kazivanje recitatora i nakon užeg izbora od 6 finalista, koji su ponovo govorili svoje pesme, donela sledeću:

ODLUKU:


1.    MESTO
                      UZUNOVIĆ Milica
OŠ ,,Dušan Jerković'' Užice
Svetlana Polić: Izbor
Pedagog: Biljana Aksentijević    Bodova 50


2.    MESTO
                  RADOJKOVIĆ Vuk
           OŠ ,,Đura Jakšić'' Kovin
           Miroslav Antić: Vašar
           Pedagog: Danijela Stanković Ćulibrk    Bodova 47
3.    MESTO    
                      LUKIĆ Jana
          OŠ ,,Andra Savčić'' Valjevo
          Vladimir Andrić: Gozba Gavrila Groznog
          Pedagog: Ivana Jovanović    Bodova 47


4.    MESTO
                 MLADENOVIĆ Teodora
      OŠ ,,Jovan Popović'' Inđija
      Mamin Sibirjak: Bajka o bubici
      Pedagog: Maja Marjanović    Bodova 45
5.    MESTO
                MITRIĆ Biljana
     Kulturni centar Kula
     Dobrica Erić: Ljubičasti svitac
     Pedagog: Slobodan Nogavica    Bodova 44
6.    MESTO
                     BRUN Nikola
     OŠ ,,Lazar Savatić'' Beograd
     Pablo Neruda: Ako me zaboraviš
     Pedagog: Jadranka Čintrić    Bodova 41

STARIJI UZRAST
Komisija je pratila kazivanje recitatora i nakon užeg izbora od 8 finalista u kategoriji STARIJEG UZRASTA, koji su ponovo govorili svoje pesme, donela sledeću:

ODLUKU:

1.    MESTO
    VUKOVIĆ Doroteja
Valjevska gimnazija Valjevo
Branislav Petrović: Ja ništa od svega toga nemam
Pedagog: Vera Vaš    Bodova 50
2.    MESTO
                              KLjAJIĆ Vladica
Kulturni centar Kula
Miroslav Antić: Mit o ptici
Pedagog: Slobodan Nogavica    Bodova 48
3.    MESTO
                     
    MAŠKOVIĆ Darija
Gimnazija Kosovska Mitrovica
Brana Petrović: Svetlost iznenada
Pedagog: Danijela Popović    Bodova 48

FINALISTI:

RUMAN Jana
SKUD ,,Heroj Janko Čmelik'' Stara Pazova
Tomaš Repčijak: Kristalna noć
Pedagog: Ana Simonović    Bodova 47
STOJADINOVIĆ Lana
Srednja škola Svilajinac
Brana Crnčević: Svetlost iznenada
Pedagog: Irena Mikarić    Bodova 46
FILOPOVIĆ Lazar
Peta beogradska gimnazija Beograd
Matija Bećković: Đe reče Japan
Pedagog: Ana Milutinović    Bodova 45
BOJIĆ Maja
Deveta gimnazija ,,Mihailo Petrović Alas'' Beograd
Miroslav Antić: Nepovratna pesma
Pedagog: Dragana Petrović    Bodova  44
MILOVANKIĆ Tara
Gimnazija ,,Stevan Sremac'' Niš
Mirjana Bobić Mojsilović: Haljina
Pedagog: Jelena Milošević    Bodova 44




 


Email Drucken Favoriten Twitter Facebook Stumbleupon Digg Technorati blogger google YahooWebSzenario
 

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osveži


 
 

Previous Sledeća
  • 1
  • 2
  • 3
BIOSKOP 85 od 20. juna do 26. juna 2019.
 MANU MUNJA20. i 21. jun u 17.30h22. i 23. jun u 15.30h25. i 26. jun u 17.30h&#...
Detaljnije o programu
BIOSKOP 85 od 27. juna do 03. jula 2019.
TAJNI AGENT MJAUSinhronizovano27. i 28. jun u 17.30h29. i 30. jun u 15.30h02. i 03. ...
Detaljnije o programu

 



Valjevo - Lajkovac - Beograd
05;  06;  07;  08;  09;  10;  11.15;  12;  14.15;  15.45;  18;

Valjevo - Ub - Beograd
05.30;  06.45;  7.45;  09; 10;  12.30;  13.30;  14.30;  16; 17;  16.50;  18;  19;

Valjevo - Novi Sad

07; 10.;  12.45 (izuzev nedeljom),  18.50;

Valjevo - Niš

16;  17.30

Valjevo - Kragujevac
08;  16;
 
Autobuska stanica Valjevo 014/221482
Evropa bus 014/232 128

TAKSI PREVOZ U VALJEVU / TAXI STANICE

ALKO taxi  014/ 243 003 
HALO taxi  014/ 290 029
KULA taxi  014/ 290 290  
MAXI taxi   014/ 222 111  
PATAK taxi   9701
PINK taxi   014/ 29 29 29
RAVNOGORAC taxi  9704 
RADIO MOBIL taxi  014/ 215 000  
VALJEVO taxi  9702

Valjevo-Beograd Centar (Prokop)
4,35;  06,00;  09,06;  12,27;  17,007;  19,59;

Valjevo-Beograd
05,04;  18,24;

Valjevo-Bar
10,47;  22,48;

Železnička stanica Valjevo   014/221697

 
Staro Valjevo

Divcibare Ski Resort
2012 © Akter Design | Pravila korišćenja