Početna stranaValjevske vestiPozitivaMladiKulturaSportBlogFoto danaNa kafici saAdresarKontakt
Pratite nas preko Facebook-a  Pratite nas na Twitteru  Rss
SPORT
VALIS TREĆI U KRAGUJEVCU
ponedeljak, 11 novembar 2019 10:44
FOTOU subotu je održan međunarodni plivački miting u Kragujevcu, na kome je učestvovalo 30 klubova iz Grčke, BIH, Severne Makedonije, Bugarske i Srbije, sa 388 plivača. U konkurenciji 30 klubova "Valis" je zauzeo treće mesto ekipno, dok je Radojević Anja  proglašena za najuspešniju plivačicu u svojoj kategoriji, Anja je bila najbolja u disciplinama 50m i 100m leđno, a do bronze je stigla u disciplini 50m slobodno.
Štafeta Valisa u disciplini 4x50m mešovito miks u sastavu: Radojević, Damnjanović, Dašković i Stefanović je bila druga u apsolutnoj konkurenciji.

ZAPAŽEN USPEH KARATE KLUBA 014
ponedeljak, 11 novembar 2019 09:47
U subotu 09.11.2019.godine u Srpskoj prestonici Despota Đurđa Brankovića u Smederevu održan je karate  kup Srbije za pooletarce, pionire i mlade nade. Na ovom takmičenju sureli su se najbolji pojedinci iz sva tri karate saveza "Uze Srbije, Beograda i Vojvodine".
Karate klub 014 iz Valjeva nastupio je sa šest takmičara koji su se plasirali na Kup. Ostvareni su sledeći rezultati:
U kategoriji pionira u klasi C Tamara Dražić osvoila je zlatnu medalju i prvo mesto, u istoj klasi Ksenija Kosić zauzela je drugo mesto i osvojila srebrnu medalju. U klasi D Ivana Matić osvojila je treće mesto i bronzanu medalju. Andea Krstić u apsolutnoj kategoriji osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju. Ostali takmičari nisu uspeli da se domognu odličja ali su dali sve od sebe i dostojanstveno predstavljali svoj klub i grad Valjevo.

IN MEMORIAM - DUŠKO SOPČIĆ
ponedeljak, 04 novembar 2019 18:25
fotoNoćas je u Valjevu preminuo Duško Sopčić, poznati valjevski sportski radnik, priznati karatista i trener. Poslednjih godina Duško Sopčić godina bioje na čelu valjevskog Karate kluba „Zvezda“, sa kojim je imao uspešne nastupe. Duško Sopčić je ostavio neizbrisiv trag u oblasti sporta tokom dugogodišnje sportske karijere. Duško Sopčić biće sahranjen 5. novembar na Novom groblju u Valjevu u 15 časova, a opelo je u 14.30 časova. Komemoracija biće održana u konferencijskoj sali  Hale sportova u 12.30 časova.

DOMINACIJA "KK 014"
sreda, 30 oktobar 2019 08:09
fotoU kraljevskoj Banji Koviljači dana 27.10.2019.godine održan je tradicionalni karate turnir B kategorije "Kup Šampiona Banja Koviljača". Na turniru je nastupilo oko 35 karate klubova sa oko 150 takmičara. Karate klub 014 iz Valjeva nastupio je sa osam takmičara, sedam u kategoriji kata i sa jednim u kumiteu-borbama. Na turniru postignuti su izuzetni rezultati i osvojeno osam medalja:
U svojim uzrasnim katergorijamau katama medalje su osvoili: Andrea Krstić - zlato, Tamara Dražić - zlato, Uroš Milašinović - zlato, Ivana Matić - zlato, Anđela Mitrović - srebro, Viktor Ćelić - srebro, Ana Živanović - srebro, Nikola Petrović - bronza.

KAMP ZA MLADE TALENTE
ponedeljak, 28 oktobar 2019 08:09
fotoOd petka do nedelje se održavao plivački kamp za najtalentovanije takmičare sa regiona centralne Srbije. Plivači su program realizovali na bazenu Republičkog zavoda za sport na Koštnjaku i na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu.
Pored testova za procenu efikasnosti plivanja u svim plivačkim tehnikama, obavljeni su i testovi snage, gipkosti, psihološki testovi, antropometrijska merenja i merenje kompozicije tela, nakon obrade i analize podataka svi klubovi će dobiti rezultate svojih plivača sa preporukama za dalji rad u cilju postizanja što boljih rezultata.

ZAPAŽEN USPEH KK 014
utorak, 22 oktobar 2019 07:53
fotoDana 19.10.2019.godine u Čačku u sportskoj hali Atenica održan je Karate-Kup uže Srbije, za kategorije poletaraca, pionira i mladih nada. Na turniru su nastupili svi klubovi iz karate Federacije uže Srbije sa oko 800 takmičara u raznim uzrasnim kategorijama. Karate klub 014 iz Valjeva nastupio je u kategoriji kata dok u borbama nije imao predstavnike. Na ovom ni malo lakom turniru ostvareni su veoma dobri rezultati i to:

Andrea Krstić  2008 godište u apsolutnoj kategoriji osvojila je prvo mesto.Ksenija Kosić u klasi E osvojila je pravo aTamara Dražić drugo mesto, u klasi D Ivana Matić osvojila je drugo mesto, dok je u klasi E 2010.godište Visšnja Đurđević osvojila drugo mesto. Jedini prestavnik jačeg pola Matija Soldatović u klasi E osvojio je drugo mesto.

BRANISLAV GOLOČEVAC TREĆI NA UŠĆU
ponedeljak, 21 oktobar 2019 12:35
          fotoProteklog vikenda su vožene biciklističke trke u čast oslobođenja Grada Beograda na Ušću, kada je zvanično  zatvorena biciklistička sezona 2019 godine. Vozilo se na promenjenoj stazi od pre tri vikenda, stazi koja je veoma brza i tehnički zahtevna.
Boje Biciklističkog kluba Boba su branili naši mlađi kadeti Branislav Goločevac, Viktor Manić i Filip Milinković. Vozili  su 9 krugova u dužini od 16,2 km. Branislav Goločevac se odlično vozio i zauzeo treće mesto i okitio se bronzanom medaljom. Naš reprezentativac, favorit trke, Viktor Manić je skočio u petom krugu i ostvario solidnu prednost za solo beg. U velikoj želji za pobedom precenio je svoje mogućnosti, zbog velike brzine u veoma oštroj krivini, proklizao je sa sve biciklom i pao. Uspeo je da ustane i nastavi trku i kroz cilj prođe sedmi sa malim zaostatkom iza vodeće grupe. Filip Milinković je zauzeo solidno deveto mesto.

ANJA RADOJEVIĆ ODLIČNA NA PLIVAČKOM MITINGU
ponedeljak, 21 oktobar 2019 07:59
fotoU subotu je u Kragujevcu odražn plivački miting na kome je nastupilo 16 klubova sa 238 plivača. Plivački klub Valis je nastupio sa šest plivača predvođenih trenerom Branislavom Kovačevićem. Najbolja takmičarka Valisa na ovom takmičenju je bila Anja Radojević koja je osvojila dve zlatne medalje i to u disciplinama 100m slobodno i 100m leđno, dok je u disciplini 200m mešovito bila treća.

ODBOJKAŠICE ŽELEZNIČARA IGRAJU SUPERKUP SRBIJE
sreda, 16 oktobar 2019 11:15
Lajkovački OK Železničar u četvrtak od 17.30 u Beogradu igra utakmicu Superkupa Srbije sa Crvenom zvezdom, uz prenos na Drugom programu državne televizije. To je jedini domaći trofej koji nedostaje odbojkašicama Železničara, tako da će ekipa Mirjane Musulin sigurno dati sve od sebe da ga donese „lajkovačkom prugom“. Superkup igraju šampion države i pobednik Kupa, ali s obzirom da je Železničar prethodne sezone osvojio oba trofeja propozicije nalažu da meč igra sa finalistom Kupa Srbije, a to je Crvena zvezda. Podsećamo da je Želja, osim šampionske titule i dva Kupa Srbije uzastopno, jednom osvojio i Balkanski kup.