Ski Resort
Divcibare Ski Resort
Divcibare Ski Resort
Početna stranaValjevske vestiPozitivaMladiKulturaSportBlogFoto danaNa kafici saAdresarKontakt
Pratite nas preko Facebook-a  Pratite nas na Twitteru  Rss
Divcibare Ski Resort
Divcibare Ski Resorr
ŠAHOVSKI SPEKTAKL
utorak, 12 jun 2007 20:43

Šahovski klub „Sveti Nikolaj“ po drugi put dokazuje da se  pozitivnom selekcijom rukovodećih kadrova i vrednim radom vrhunski sportski dometi mogu dostići i u Valjevu, u kome sport već godinama tavori na najnižim granama. Posle osvajanja kupa Srbije, što je najveći klupski uspeh valjevskog sporta u istoriji, u našem gradu će se od 13. do 21. juna održati Internacionalni velemajstorski turnir pod pokroviteljstvom fabrike Gorenje. Tim povodom Luka Aćimović, predsednik kluba, otkriva šta je doprinelo ekspanziji valjevskog šah kluba:

 VSK

-Mi smo bili prosečna drugoligaška ekipa, čak je to bila neka centralna liga Srbije kada se u klubu desila mala revolucija. Mi stariji pustili smo decu, kad to kažem mislim na momke od 25 do 30 godina , da vode klub i predsednik je postao mladi Mihajlo Stojanović, sada velemajstor, koji je bio selektor naše reprezentacije na Olimpijadi u Torinu. On je zamolio Šolaka, našeg poznatog šahistu da nam se pridruži i već tada smo postali drugi u ligi. Zatim, dolaskom Velimirovića osvajamo prvu poziciju na tabeli i plasman u I ligu. Boško Đukanović tada svim silama staje uz nas rešen da pomogne da valjevski šah klub postane prvak. Na Zlatiboru smo delili treće i četvrto mesto na prvenstvu, svesni da je to veliki uspeh za nas, ali rešeni da se na tome i ne zaustavimo. Boško, koji je počasni predsednik kluba pomaže da se pronađu sredstva koja su za nas značajna, a u odnosu na druge sportove poput fudbala minorna. Zahvaljujući tome doveli smo vrhunske igrače poput Branka Damljanovića, Ivana Ivaniševića, Viorela Jordačevskua, koji je bio prvak Evrope. Sada su svi igrači velemajstori, i jedan inter majstor u rezervi. Jasno je da smo napravili ozbiljnu priču, ali nije ona sama sebi cilj, već osnov za nešto drugo. Mi trenutno imamo 40 dece u klubu. Među njima i juniorskog prvaka Srbije do 16 godina, kojeg stipendiramo da pohađa šahovsku školu Velimirovića, i još dvojicu visoko plasiranih klinaca . Svu tojicu ekipno šaljemo na prvenstvo Evrope koje će se u julu održati u Subotici. Postigli smo u ovom segmentu rada visok nivo organizacije, imamo dva profesora, Lakićevića i Popovića.
 

-Kada je reč o velemajstorkom turniru Gorenje, moram da kažem da je ta ideja došla pre osvajanja kupa. I u ovome je ključna osoba bio Boško Đukanović, posredstvom kojeg smo ostvarili saradnju sa fabrikom Gorenje. Mislim da je ovo logična saradnja, oni su fabrika koja će se širiti i biti deo ovog grada i imaju svoj interes da na ovaj način grade svoj imidž. Oni su mladi, normalni ljudi sa kojima je veliko zadovoljstvo raditi.
Srećni smo što će Valjevo imati priliku da vidi na delu velemajstore poput Anatolija Karpova, koji prvi put posle 20 godina učestvuje na nekom turniru i dolazi sa svojim trenerom, što je znak da se ozbiljno priprema, Bugarina Kirila Georgijeva koji je bio treći u svetu, Predraga Nikolića iz Federacije BiH, Atalika iz Turske, Majkla Rouza prvaka Izraela, Pavasovića prvaka Slovenije, Viorela Jordačevskua, Moldavca koji je član našeg kluba, i naših Branka Damljanovića, Ivana Ivaniševića, Mihajla Stojanovića.
karpov
Karpov
 

Turnir počinje u sredu 13. juna, traje do 21. juna. Partije se igraju od 16h do 20h, biće odigrano 10 kola, a posetioci turnira će u samom Hotelu Grand moći da prate partije preko velikih plazma monitora, napolju na video bimu, a oni koji nemaju mogućnost da fizički prisustvuju preko interneta, na našem sajtu www.vsk.org.yu.
Hteli smo da ovaj turnir bude na najvišem nivou, te ćemo imati i prateći kulturni program. Tako će se u petak posle partije u bašti Granda dešavati koncert dua koji predvodi profesor gitare Dragan Nikolić, u subotu  nastupa jazz orkestar Jove Maljokovića, zatim gosti iz Novog Sada koje dovode naši prijatelji iz Gorenja, te gudački kvartet Miss. Mislimo da će ovaj turnir biti jedno nesvakidašnje dešavanje za naš grad koje će ispratiti veliki broj Valjevaca.

 K.C.


Email Drucken Favoriten Twitter Facebook Stumbleupon Digg Technorati blogger google YahooWebSzenario
 

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osveži


 
 Valjevo - Lajkovac - Beograd
05;  06;  07;  08;  09;  10;  11.15;  12;  14.15;  15.45;  18;

Valjevo - Ub - Beograd
05.30;  06.45;  7.45;  09; 10;  12.30;  13.30;  14.30;  16; 17;  16.50;  18;  19;

Valjevo - Novi Sad

07; 10.;  12.45 (izuzev nedeljom),  18.50;

Valjevo - Niš

16;  17.30

Valjevo - Kragujevac
08;  16;
 
Autobuska stanica Valjevo 014/221482
Evropa bus 014/232 128

TAKSI PREVOZ U VALJEVU / TAXI STANICE

ALKO taxi  014/ 243 003 
HALO taxi  014/ 290 029
KULA taxi  014/ 290 290  
MAXI taxi   014/ 222 111  
PATAK taxi   9701
PINK taxi   014/ 29 29 29
RAVNOGORAC taxi  9704 
RADIO MOBIL taxi  014/ 215 000  
VALJEVO taxi  9702

Valjevo-Beograd Centar (Prokop)
4,35;  06,00;  09,06;  12,27;  17,007;  19,59;

Valjevo-Beograd
05,04;  18,24;

Valjevo-Bar
10,47;  22,48;

Železnička stanica Valjevo   014/221697

Divcibare Ski Resort
2012 © Akter Design | Pravila korišćenja